wiadomości>Spotkanie noworoczne – podsumowanie

Spotkanie noworoczne – podsumowanie

13 stycznia 2019

10-go stycznia odbyło się tradycyjne spotkanie noworoczne Akademickiego Związku Sportowego w Poznaniu. Spotkanie, podczas którego wyróżnieni zostali sportowcy za wyniki osiągnięte w 2018 roku, trenerzy, wolontariusze oraz osoby wspierające AZS Poznań. Spotkanie odbyło się w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej.

W spotkaniu wzięli udział znakomici goście: posłowie Szymon Ziółkowski (mistrz olimpijski) oraz Bartłomiej Wróblewski, prezes EUSA oraz wiceprezes ZG AZS Adam Roczek, z-ca przewodniczącego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego – Marek Gola, Przewodniczący Rady Miasta Poznania Grzegorz Ganowicz, z-cy prezydenta m. Poznania: Jędrzej Solarski i Katarzyna Kierzek-Koperska, dyr. Wydziału Sportu UM Ewa Bąk,  a także wiceprezes PZLA – Tadeusz Osik.

 

WYRÓŻNIENI ZA WYNIKI SPORTOWE

 

Senior                                

  1. Patrycja Wyciszkiewicz – 1m Mistrzostw Europy seniorów, 2m Halowych Mistrzostw Świata w sztafecie 4x400m, 2m Halowych Mistrzostw Polski seniorów na 400m
  2. Aleksandra Kowalczuk – 1m Mistrzostw Europy seniorów, 1m Mistrzostw Polski seniorów, 1m w finale WT Grand Prix, 1m Dutch Open, 1m Slovenian Open, 1m WT GP Roma
  3. Joanna Fiodorow – 3m Mistrzostw Europy seniorów, 2m Mistrzostw Polski AZS, 2m Mistrzostw Polski seniorów
  4. Szymon Wierzbicki – 2m Mistrzostw Europy seniorów w klasie 49er, 1m Pucharu Świata, 3m Mistrzostw Polski w klasie 505
  5. Karol Robak – 3m Mistrzostw Europy seniorów, 2m Belgian Open, 1m Mistrzostw Polski Młodzieżowców, 3m Mistrzostw Polski seniorów

 

Młodzieżowiec

  1. Dalke Helena – 1m (400m ppł) i 2m (4x400m) Młodzieżowych Mistrzostw Polski, 2m (4x100m) Mistrzostw Polski AZS
  2. Szóstak Adrianna  LA – 1m (trójskok) i 2m (skok w dal) Młodzieżowych Mistrzostw Polski, 3m (trójskok) Mistrzostw Polski seniorów
  3. Mateusz Ogrodowczyk – 1m (drużyna), 1m (30m), 2m (50m) i 3m (mikst) Mistrzostw Polski juniorów

 

Junior starszy

  1. Wojtkowiak Adrian – 2m Mistrzostw Świata juniorów, 1m Mistrzostw Polski juniorów, 1m Mistrzostw Polski seniorów
  2. Marcelina Koszel – udział w Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich, 1m Mistrzostw Polki juniorów, 3m Polish Open, 2m Slovenian Open

 

Junior/Kadet

  1. Szukalski Bartosz – 1m (33kg) i 2m (dwubój techniczny) Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, 3m WT President Cup, 3m Polish Open
  2. Piechowiak Weronika – 3m Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, 2m, 3m i 3m Pucharów Polski
  3. Rogozińska Alicja – 5m Mistrzostw Polski U16 (MKS MOS Procom System Wrocław), obecnie w ENEA AZS II Poznań, 1 liga Kobiet

 

Młodzik

  1. Borys Zgoła – 1m (debel), 3m (singiel) Mistrzostw Polski Młodzików, 3m Drużynowych Mistrzostw Polski młodzików

 

Sport osób niepełnosprawnych

  1. Małgorzata Ignasiak – 3m (100m) i 3m (200m) Paralekkoatletycznych Mistrzostw Europy

 

Podziękowania dla trenerów

  1. Lubański Zbigniew
  2. Zawadka Marek
  3. Banasik Wojciech
  4. Pawłowski Antek
  5. Ryszard Janiszewski
  6. Wojnowski Jan

Wyróżnienie

  1. Wyróżnienie Dyr. Ewa Andrzejewska za wieloletnią owocną współprace oraz opiekę nad młodymi sportowcami  AZS Poznań
  2. Rektor Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa za wspieranie Integracyjnych Mistrzostw Polski
  3. Hubert i Kacper Cieślawski za wszelką pomoc udzieloną bezinteresownie i wsparcie AZS Poznań

 

Podziękowania dla sponsorów.

  1. Mizgier – za bezcenną pomoc, za okazanie nam dobrej woli i hojności, dzięki której mogliśmy turniej Grand Prix Wojciecha Fibaka przeprowadzić na najwyższym międzynarodowym poziomie
  2. Talex – za bezcenną pomoc przy akcji promocyjnej Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego  2019

 

Wolontariusze

  1. Michał Klauziński
  2. Robert Woźniak
  3. Bartosz Majchrzak
  4. Tomasz Olszewski

sponsorzy
EneaPoznańUrząd Marszałkowski Województwa WielkopolskiegoREBISMinisterstwo Sportu i TurstykiTALEX s.a.