Sekcje>lekkoatletyka

SEKCJA LEKKIEJ ATLETYKI OŚ AZS w Poznaniu sezon 2019/2020

Kierownictwo sekcji stanowią trenerzy:

Kierownik sekcji: Tadeusz Osik
Z-ca kierownika sekcji: Jan Grenda

Trenerzy sekcji:

  • Jan Grenda – biegi wytrzymałościowe K i M + grupa naborowa – tel.: 501-020-454
  • Robert Rejewski – Biegi sprinterskie i płotkarskie K i M – tel.: 509-903-249
  • Tadeusz Osik – Biegi sprinterskie K i M – tel.: 608-551-328
  • Roman Biedermann – Biegi sprinterskie K i M grupa młodzieżowa – tel.: 501-275-867
  • Jacek Biernacki – Rzuty K i M – tel.: 608-450-229
  • Edward Motyl – Biegi sprinterskie + wytrzymałościowe – tel.: 602-111-923
  • Ryszard Ostrowski – Biegi wytrzymałościowe K i M – tel.: 502-274-887
  • Jarosław Jagaciak – skoki K i M
  • Elżbieta Cieślicka – Grupy naborowe K i M – tel.: 667-691-024
  • Żaneta Glanc – Grupa naborowa rzuty – tel.: 790-527-118

 

Zajęcia treningowe grup – plan na sezon 2019/2020

Osik Tadeusz Trener Sprintu

Poniedziałek              15.00-18.30  Siłownia AZS ul. Pułaskiego

Wtorek                      15.00-17.30  POSIR Golęcin ul. Warmińska

Środa                         15.00-18.30  POSIR Golęcin ul. Warmińska/Siłownia AZS

Czwartek                   15.00-18.30  Siłownia AZS ul. Pułaskiego/POSIR Golęcin

Piątek                        15.00-18.30  POSIR Golęcin ul. Warmińska/Siłownia AZS

Sobota                      10.30-13.00  POSIR Golęcin ul. Warmińska

 

Rejewski Robert – Trener Sprintu i płotków

Poniedziałek i Czwartek  –          15.00-18.00 Siłownia PP

Wtorek

Środa

18.00 – 20.00  Stadion POSIR Golęcin

14.00-16.00 Stadion POSIR Golęcin

Piątek 15.30 – 19.30  Stadion POSIR Golęcin
Sobota 10.30 – 12.30  Stadion POSIR Golęcin

 

Grenda JanTrener biegów wytrzymałościowych

Poniedziałek, Środa i Piątek – godz. 17.00-19.30 AZS ul. Pułaskiego;

Wtorek godz. 17.30-19.00 UM ul. Rokietnicka DS. Karolek

Czwartek – godz.17.30-19.30   AZS Ul. Pułaskiego;

Sobota – godz. 10.30-12.00 teren Lasek Marceliński

 

Motyl EdwardTrener sprintu i biegów wytrzymałościowych

Poniedziałek i Czwartek –    15.00-17.00 Siłownia AZS ul. Pułaskiego;

Wtorek – Piątek 16.00 – 18.00 POSIR Golęcin ul. Warmińska;

Sobota – 10.00 – 12.30 POSIR Golęcin ul. Warmińska

 

Ostrowski Ryszard – Trener biegów wytrzymałościowych K i M

Poniedziałek  – Siłownia AZS ul. Pułaskiego – 10.30 – 13.00

Wtorek – Golęcin ul. Warmińska – 10.30 – 13.00/ 16.00 – 18.30

Środa – Siłownia AZS ul. Pułaskiego- 10.30 – 14.00

Czwartek – Golęcin ul. Warmińska – 10.30 – 13.00/16.00 – 18.30

Piątek – Golęcin ul. Warmińska – 10.30 – 13.00/16.00 – 18.30

Sobota – siłownia AZS ul. Pułaskiego – 10.30 – 13.00

 

Biernacki Jacek – Trener rzutów

Poniedziałek – Sobota Siłownia i stadion [rzutnia] AZS ul. Pułaskiego godz. 17.00-20.00

 

Biedermann Roman – Trener sprintu i płotków

Poniedziałek i czwartek -17.00-19.30 Siłownia AZS ul. Pułaskiego;

Wtorek – Środa-16.00 – 18.00 AWF Poznań ul. Droga Dębińska;

Piątek – 16.00-18.00 AWF Poznań ul. Droga Dębińska

Sobota    11.00- 13.00 AWF Poznań ul. Droga Dębińska

 

Jagaciak Jarosław – Trener skoków PZLA

Treningi w ZSMS w Puszczykowie

 

Glanc Żaneta – Trener grup naborowych rzuty

Poniedziałek – siłownia AZS 19-20.30

Wtorek i Czwartek – 15-16.30 Stadion AZS ul. Pułaskiego

Piątek – 18.00-20.00 Siłownia AZS ul. Pułaskiego

 

Cieślicka Elżbieta – Trener grup naborowych i wytrzymałości

Poniedziałek – Piątek       16.00 – 18.00 stadion POSIR Golęcin

Sobota                        10.00 – 12.30 stadion POSIR Golęcin

 

Godz. treningów na Hali ul. Pułaskiego sezon 2019/2020:

Poniedziałek- trzeci kort (od ścianki) 17.oo-19.00;

Wtorek-18.00-20.00;

Środa -17.00-19.00;

Czwartek-18.00-20.00;

Piątek-17.00-19.00

Wykaz zawodników z klasami sportowymi sezon 2019:

 
MM – Alicja Konieczek, Joanna Fiodorow,
 
M – Kamila Ciba, Adrianna Szóstak, Martyna Galant, Eryk Hampel, Krzysztof Grześkowiak, Artur Zaczek, Adrian Wesela, Adam Balcerek, Jakub Gałandziej, Robert Bryliński, Patrycja Wyciszkiewicz, Marcin Wrotyński, Patryk Wykrota,
 
I – Urszula Łączna, Agnieszka Maluśkiewicz, Amadeusz Zdrojewski, Weronika Kowal, Katarzyna Moś, Joanna Bekus, Kamil Swancar, Aleksandra Kokowska, Jakub Olejniczak, Anna Wójcik, Marcelina Winkowska, Mikołaj Buzała, Sophia Mulder, Mateusz Siuda,

 

Medaliści Mistrzostw Polski w sezonie 2019

PZLA HMPJ Toruń U18 i U20  8-10.02

  1. Kowalski Maciej 2000m U18 – 2 miejsce
  2. Przybylak Tomasz 1500m U20 – 2 miejsce

PZLA HMPS TORUŃ 16-17.02.2019

  1. Adrianna Szóstak   trójskok 13.28          1 miejsce
  2. Agnieszka Maluśkiewicz  kula K 16.07   2 miejsce
  3. Kamila Ciba 60m K  7.39                           3 miejsce
  4. 4x200m M (E. Hampel, A. Zaczek, A. Balcerek, A. Wesela) 1,27,56) – 2 miejsce
  5. Adam Balcerek 60m U23 6.87                 2 miejsce

PZLA MP U23 29-30.06 LUBLIN

  1. Adam Balcerek 100m 10.30s         1 miejsce
  2. Adam Balcerek  200m 21.08          2 miejsce
  3. Jakub Olejniczak 400pł M 52.28   1 miejsce
  4. Kamil Swancar   rzut młotem 61.87  1 miejsce
  5. Adrian Wesela 200m 21.10                3 miejsce
  6. Sztafeta 4x100m M 40.98                  1 miejsce (A. Balcerek; J. Wosicki, J. Gałandziej; E. Hampel)
  7. Sztafeta 4x400m M 3.13.53              2 miejsce (A. Wesela; A. Zdrojewski, J. Olejniczak, M. Buzała)

PZLA MPS 23-25.08 RADOM

  1. Adrianna Szóstak trójskok K 13.30                 1miejsce
  2. Alicja Konieczek 3000przeszk. K 10.11.37     2 miejsce
  3. Kamila Ciba 100m  11.56                                  3 miejsce
  4. Kamila Ciba 200m  23.60                                  2 miejsce
  5. Martyna Galant 800m 2.04.29                         3 miejsce
  6. Martyna Galant 1500m 4.14.72                       2 miejsce
  7. Joanna Fiodorow rzut młotem K 72.76           2 miejsce
  8. Robert Bryliński 400pł M  51.15                       2 miejsce
  9. Eryk Hampel 100m 10.48                                  3 miejsce
  10. Sztafeta 4x100m M 40.40                                 2 miejsce (A. Zaczek; K. Grześkowiak; J. Gałandziej; E. Hampel)

W klasyfikacji punktowej pierwsze miejsce 593 pkt. I pierwsze miejsce w kraju.

OLIMPIADA Młodzieży POZNAŃ

  1. Sophia Mulder  7-bój K 4927pkt 2 miejsce 11.07 Poznań

PZLA Mistrzostwa Polski U20  RACIBÓRZ, 3-5 lipca 2019

  1. Przybylak Tomasz U20  1500m 2 miejsce

26 miejsc medalowych w roku 2019

 

Starty zawodników sekcji LA OŚ AZS Poznań w zawodach międzynarodowych w sezonie 2019

ME U23  12-14.07.2019

  1. Gałandziej Jakub 4x100m Finał
  2. Hampel Eryk       4x100m Finał
  3. Buzała Mikołaj     4x400m 4 miejsce (udział w biegu eliminacyjnym)
  4. Balcerek Adam    200m, 4x100m 1/2F kontuzja

UNIWERSJADA NAPOLI

  1. Wrotyński Marcin rzut młotem 3 spalone
  2. Ciba Kamila 100m 1/2F, 4x100m nie ukończyły

Drużynowe Mistrzostwa Europy 10-11.08.2019 Bydgoszcz – Polski Zespół I miejsce!

  1. Fiodorow Joanna rzut młotem II miejsce
  2. Konieczek Alicja 3000prz. V miejsce
  3. Ciba Kamila 4x100m VII miejsce
  4. Hampel Eryk 4x100m IV miejsce
  5. Szóstak Adrianna trójskok VII miejsce
  6. Wyciszkiewicz Patrycja 4x400K  I miejsce rezerwa

Mistrzostwa Świata 28.08-06.09.2019 Doha

  1. Fiodorow Joanna rzut młotem   76,35  II miejsce
  2. Konieczek Alicja 3000m przeszk. 27 miejsce
  3. Wyciszkiewicz Patrycja 4x400m II miejsce

 

Ośrodek Szkolenia Mistrzowskiego w LA

 
Od października 2013 roku w Poznaniu pod auspicjami Polskiego Związku Lekkiej Atletyki działa w Poznaniu Ośrodek Szkolenia Mistrzowskiego Koordynatorem Ośrodka jest trener OŚ AZS Poznań Robert Rejewski. Większość zawodników objętych wsparciem w zakresie szkolenia stacjonarnego, zabezpieczenia warunków socjalno – bytowych.

W Ośrodku szkoleni są w większości zawodnicy klubu OŚ AZS Poznań.

 

W sezonie 2019 mieliśmy zakwalifikowanych 16 osób do kadry ACSS, na sezon 2020 będą dopiero robione ustalenia kadr i mamy nadzieję na utrzymanie tej ilości lub nawet na nieznaczne powiększenie.

Zapraszamy uzdolnioną młodzież do treningów z nami!

Młodzieżowe Centrum Sportu w Lekkiej atletyce dofinansowane jest ze środków publicznych Miasta Poznań.
sponsorzy
EneaPoznańUrząd Marszałkowski Województwa WielkopolskiegoREBISMinisterstwo Sportu i TurstykiTALEX s.a.